Bobby radzi- przechowywanie produktów 0

 

Bardzo ważne po zakupieniu i dostarczeniu do domu warzyw i owoców jest ich prawidłowe przechowywanie. 

Na początku trzeba od razu wyjąć wszystkie produkty. Sprawdzić w jakim są stanie, czy nie mają obić. Jeżeli znajdą się owoce lub warzywa obite to dobrze jest je spożyć najszybciej. Oczywiście jeżeli owoce czy warzywa są bardzo zniszczone to należy się ich pozbyć ponieważ mogą się w nich rozwijać drobnoustroje.

Zamówione warzywka od Bobby Frut staramy się pakować dokładnie i tak aby się nie obiły ale gdyby taka sytuacja miała miejsce to prosimy o kontakt. 

 Temperatura przechowywania jest bardzo ważna. Nie powinna spadać poniżej 0 ale również nie może za dużo wzrastać ponieważ może spowodować ponowny rozwój lub powodować gnicie.

Warzyw i owoców nie trzymamy w folii. Gdy nie dociera do nich powietrze to łatwiej zaczynają się psuć.

Jeżeli chodzi o mycie produktów świeżych to najlepszym sposobem jest mycie produktów przed samym spożyciem. Pamiętajmy, że myjemy wszystkie produkty również te które są w folii lub w grubej skórce jak np cytrusy.

Miejsce na warzywa i owoce powinno być suche i czyste. W wielu lodówkach jest specjalna szuflada na warzywa i owoce, dobrze taką szufladę wyłożyć papierowym ręcznikiem aby chłonął wilgoć. Oczywiście nie wszystkie warzywa i owoce powinny być trzymane w lodówce.

W lodówce najlepiej przechowywać owoce jagodowe. Najlepiej przechowywać je na najwyższej półce w lodówce, nie umyte.

Jakie warzywa i owoce należy trzymać w lodówce? Łapcie naszą grafikę :)

Można ją wydrukować i powiesić np koło lodówki 

 

 

Pamiętajcie że warzywa i owoce dobrze jest kupować na bieżąco. Mniejsze ilości ale częściej. Zjadać na początku te już dojrzałe a później te w lepszym stanie. Super opcją jest też mrożenie. 

Dzięki tym radom możecie zmniejszyć ilość wyrzucanego jedzenia. Bądźcie ZERO WASTE!! Razem z nami :) 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl